1234

11-17 Aralık 2020

Online

 

2020 Uluslararası Komşuluk Sempozyumu 11-17 Aralık 2020 tarihleri arasında (3’er saatlik uzun öğleden sonra oturumları ile) “Avrupa Çevresinde Gençliğin Güçlendirilmesi, Sivil Katılım ve Sürdürülebilir Kalkınma” başlığı üzerine online olarak gerçekleştirildi. COVID19 sürecinde Avrupa çevresinde sivil toplumunun rolünün tartışıldığı ve COVID ve STK’lar; Gençliğin Güçlendirilmesi; Cinsel Kimlik Dinamikleri, Kültürler Arası Dialog ve Sürdürülebilir Kalkınma/ Sürdürülebilir Şehirler gibi başlıklar yer aldı. Bahsedilen her bir konuda alanında uzman uygulamacılar tarafından yönetilen oturumlara kısa sunumlarla başlandı ve toplantılar katılımcıların da katkıları ile tartışmaları besleyerek daha büyük bir sivil katılımı oluşturdu.

Oturumlar dışında dış politika/uluslararası ilişkiler ve avrupa ve çevresindeki sivil toplum ve sivil katılım konuları ile alakalı altı webinar düzenleniyor. Bu webinarlar herkesin katılımına açık olacak olup Kasım 2020 ile Nisan 2021 tarihleri arasında planlanmaktadır.  Bu senenin konular arasında; Rusya’nın Kötücül Etkisine Karşı, Karadeniz Dinamikleri ve Akdeniz Geçişi yer almakta.

2020 Uluslararası Komşuluk Sempozyumu ayrıca dış politika/uluslararası ilişkiler konuları ile alakalı, AB ve komşuları ya da bir takım sivil katılım ve sivil toplum temaları ile ilgili altı webinar içerecek. Bu webinarlar Kasım 2020 ve Nisan 2021 tarihleri arasında herkesin katılımına açık olarak gerçekleştirilecekler.

Uluslararası Komşuluk Sempozyumu CIES ve partnerleri QuadriviumUA: Ukraine Analytica, Ukrainian Prism un ortak girişimidir.

Proje ile bağlantılı olarak Kasım 2020 ile Nisan 2021 arasında gerçekleşecek webinarlara aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

İlk üç webinar:

  • "Doğu Akdeniz’deki Gelişmeleri Anlamak" 

Etkinlik videosuna buradan ulaşabilirsiniz.

  • "Güney Kafkaslardaki Gelişmeler: Bölgesel Perspektiften"

Etkinlik videosuna buradan ulaşabilirsiniz.

  • “ABD Seçimleri: Türkiye ve Komşuları üzerindeki etkileri”

Etkinlik videosuna buradan ulaşabilirsiniz.

Sempozyum programına buradan ulaşabilirsiniz.