STAJ BAŞVURULARI

Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (CIES) sizleri staj başvurusunda bulunmaya davet ediyor. CIES staj programı üniversite öğrencileri ve yeni mezunlar için projeler de çalısma ve araştırma yapmanın yanı sıra yeteneklerini geliştirme ve uluslararası ilişkiler alanındaki bilgilerini arttırmaya yardımcı olur.

CIES kapasite arttırmak ve Türkiye’nin dahil olduğu çevre coğrafyada meydana gelen sorunlar ve kaygılar hakkında bilgi birikimini arttırmak amacıyla politik odaklı araştırmaların ve uygulamaların peşine düşer. Araştırma alanları içerisinde AB örgütleri ve politikaları, bölgesel işbirliği, küresel yönetim, demokrasi, sivil katılım, liderlik, gençlik, cinsiyet, enerji ve güvenlik ortak sorunları barındırır, bunların yanısıra Kafkaslar dahil Karadeniz bölgesi, Akdeniz, Güney-doğu Avrupa, transatlantik ilişkiler ve Türk-Yunan ilişkileri gibi coğrafi konulara da odaklanır.

Stajyerlerin CIES için önemi büyüktür.  Stajyerlerden beklenilen ilgili görevler aşağıdaki gibidir:

  • Dokümanları gözden geçirmek ve düzenlemek
  • CIES’in veritabanını geliştirmek
  • Etkinliklerin organizasyonlarına yardım etmek
  • Araştırmaları yürütmek , sorunları analiz etmek ve bunları CIES’in odaklandığı alanlarlarla ilişkilendirmek
  • Girdi sağlamak ve CIES’in iletişim kanallarına katkı sağlamak
  • Konsept notlarının ve proje önerilerinin gelişimine katkı sağlamak

CIES stajyerlere araştırmalarını yürütürken Kadir Has Üniversite’sinde çalışma alanı, kütüphane ve üniversitenin diğer kaynaklarına ulaşımını sağlamaktadır. Üniversite şehrin merkezinde olup Haliç kıyısında; İstanbul’un tarihsel ve kültürel zenginlikleriyle içiçedir.

Stajyerlik maaşsız bir pozisyon olup Erasmus programı yada benzer programlar dahilindeyken de başvurulabilir. (https://ec.europa.eu/programmes/erasmus-plus/opportunities-for-individuals/trainees/students_en)

Başvuru için cies@khas.edu.tr adresine ‘Intership’ başlığı altında CV’nizi ve motivasyon mektubunuzu (maksimum 200 kelime) göndermeniz gerekmektedir. Bütün dokümanlar ingilizce olmalıdır. Biz özellikle sosyal bilimler konusunda altyapısı olan ve en az 2 ay boyunca stajyerlik yapabilecek adaylarla ilgilenmekteyiz.